W ostatnim czasie na alejkach w Naszym ogrodzie pojawiły się nowe znaki. Żółte przypominają wszystkim Państwu oraz gościom odwiedzającym ogród o znajdujących się dzieciach, które jak wiadomo są wszędzie dlatego bardzo prosimy o dużą czujność.
Znaki niebieskie to znana wszystkim “strefa zamieszkania”. “Spostrzegawczy” pewnie zauważyli, że to znak miniaturka, ale mimo to prosimy kierowców o zdjęcie “nogi z gazu”. Wszystkim zależy na ogólnym bezpieczeństwie wypoczywając na ogrodzie.

Co oznacza ten znak?

Strefa zamieszkania – strefa w ruchu drogowym,
w której pieszy może się poruszać swobodnie po całej udostępnionej do użytku publicznego przestrzeni i ma pierwszeństwo przed pojazdami (kierujący musi ustąpić pieszemu w każdym wypadku).

 

 

Ponadto:

  • Obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h.
  • Wolno parkować jedynie w miejscach do tego wyznaczonych.
  • Progi zwalniające nie muszą być oznaczone znakami pionowymi.
  • Opuszczając strefę zamieszkania, należy ustąpić pierwszeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

Strefa zamieszkania, to także specjalny obszar nie tylko ze względu na obowiązujące normy prawne, ale także z uwagi na to, że ma on służyć przede wszystkim osobom tam zamieszkującym, wypoczywającym, uczęszczającym do szkół, robiącym zakupy w sieciach sklepów itp. Ma również zapewnić bawiącym się na tym obszarze dzieciom maksimum bezpieczeństwa.

Źródło: WIKIPEDIA

 

Znaki drogowe na ogrodzie